Co dalej z polską lewicą? Spotkanie z dr. Michałem Sutowskim

Co dalej z polską lewicą? Spotkanie z dr. Michałem Sutowskim

Czy w Polsce istnieje jeszcze lewica? Czy w ogóle lewica jest Polsce i Polakom potrzebna? I dalej: co lewica może zaoferować polskiemu społeczeństwu i jak chce realizować swoje idee, wartości i postulaty? Czy jest możliwy sojusz wszystkich ugrupowań lewicowych i ich wspólny start w wyborach parlamentarnych w 2019 roku i czy taki sojusz byłby właściwym sposobem zwiększenia szans wyborczych lewicy? Ale może jest on  niemożliwy i niewłaściwy? Może powinna powstać nowa partia lewicowa, która „zagospodaruje” lewą stronę polskiej sceny politycznej?  

Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania z  dr. Michałem Sutowskim, zorganizowanego przez  Fundację FCP  i  Centrum Edukacji DiP  (28.09.2017), wspólnie z  KOD Edukacja Mazowsze  i  Klubem Lewaka 

Spotkanie prowadził  Kazimierz Szufnik.  Składało się ono z dwóch części: z rozmowy moderatora z Gościem oraz ogólnej dyskusji Gościa z uczestnikami spotkania.

I jeszcze krótka nota biograficzna:  dr  Michał Sutowski  – Publicysta Krytyki Politycznej.
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Studiów Zaawansowanych. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff.

Niżej zamieszczamy zapis filmowy spotkania

Galeria